Aktuality

<< PRÍSTUP K STARŠÍM AKTUALITÁM A OZNAMOM CEZ PONUKU VĽAVO 

Stránka / 14        nasledujúce
[MESTSKÁ ČASŤ POZÝVA VEREJNOSŤ NA STRETNUTIE K TÉME „EUROPARK“]
27.10.2021

Vážení obyvatelia,

         chceli by ste na Sídlisku Ťahanovce nový, moderný a príjemný park so všestranným využitím? Záleží Vám na tom, ako Vaše okolie vyzerá, prípadne bývate priamo alebo v blízkosti Helsinskej, Aténskej, Berlínskej alebo Bukureštskej ulice, či Európskej triedy?  Ak áno, pozývame Vás na stretnutie mestskej časti  s verejnosťou k téme revitalizácie územia budúceho „Europarku“, kde sa v súčasnosti nachádza venčovisko, elokované pracovisko ZUŠ Irkutská a okolité zelené plochy.Stretnutie  sa uskutoční v stredu, 27.10.2021 o 16:00 na zelenej ploche pred venčoviskom na Helsinskej ulici - Európskej triede.

viac
[Čitatelia sa môžu tešiť z knihobúdky]
12.10.2021

Najnovším prírastkom, ktorý prispieva k spríjemneniu a zatraktívneniu života  na sídlisku Ťahanovce je ekologická knihobúdka, postavená z dreva, ozdobená ľudovými ornamentami a pokrytá zelenou strieškou. Právom sa  o nej dá povedať, že je nielen krásna, ale aj ekologická. Milovníci dobrej knihy si v nej určite nájdu niečo zaujímavé na čítanie pri posedení v parku pri fontáne. A kto má doma knihy nazvyš, pokojne jej obsah môže doplniť. 

viac
[Príďte darovať krv]
11.10.2021

Darovať krv môžete prísť v piatok 15.10.2021 od 7.00 do 14.00 hod na Národnú transfúznu službu, Tr. SNP 1 Košice v rámci Ťahanovskej kvapky, alebo hociktorý pracovný deň v týchto časoch:

Krv môžete darovať v pracovných
dňoch, v nasledujúcich časoch:

 • Pondelok     od 07:00
  do 14:00
   
 • Utorok         od 07:00
  do 17:00
   
 • Streda          od 07:00
  do 14:00
   
 • Štvrtok        od 07:00
  do 14:00
   
 • Piatok          od 07:00
  do 14:00
   

 

 
 
viac
[Sadíme strom života]
09.10.2021

Dobrovoľnícke podujatie  sa uskutoční v sobotu 9. októbra 2021. Dobrovoľníci v spolupráci s mestskou časťou budú sadiť lipovú alej pri nadchode na Americkej triedy, sakury v Europarku na Aténskej ulici. Súčasťou tejto dobrovoľníckej akcie bude aj podujatie Deň pre sídlisko, spojené s upratovacími a očisťovacími prácami vo vybraných lokalitách. Pomocnú ruku dobrovoľníkom podáva aj Správa mestskej zelene a spoločnosť Ryba Košice. Ak máte záujem zapojiť sa do podujatia, príďte v sobotu ráno o 9. hodine na skatepark, kde bude zraz účastníkov a pridajte sa k nim. Tešíme sa na Vašu účasť.

viac
[Starosta dohodol vrátenie niektorých spojov MHD]
27.09.2021

Po úspešnom rokovaní starostu mestskej časti Miloša Ihnáta s vedením DPMK vo veci zrušenia niektorých spojov liniek MHD, bude od dnešného dňa vrátených späť 6 spojov linky číslo 10 v rannej špičke a 6 spojov v popoludňajšej špičke.
Spoje na linkách 27 a 36, o ktoré sa starosta mestskej časti tiež zaujíma, sú stále v riešení.
Od budúceho týždňa by mali byť v špičke presmerované autobusy MHD v smere na Prešovskú tak, že budú prechádzať cez obec: Ťahanovská - Magnezitárska - Medirex - Tesco - Prešovská.

viac
[Situáciu v MHD na Ťahanovce sľúbil dopravný podnik riešiť]
23.09.2021

 

Starosta mestskej časti včera listom požiadal generálneho riaditeľa DPMK, aby urýchlene riešil kritickú situáciu MHD z mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce, nakoľko bolo dopravným podnikom avízované, že bude zrušených 37 spojov. V odpovedi na túto požiadavku uviedol riaditeľ dopravy DPMK pán Roman Danko, že dopravný podnik pre sídlisko Ťahanovce už hľadá riešenia. Jedným z nich by mohlo byť presmerovanie MHD cez Magnezitársku ulicu, tu je však treba zrátať okrem časovej straty aj zvýšené náklady súvisiace so zvýšením najazdených kilometrov.

viac
[Začala prvá etapa renovácie pasáže pri zdravotnom stredisku]
08.09.2021

Pasáž pred zdravotným strediskom na Budapeštianskej ulici bola v posledných rokoch v žalostnom stave, ktorý  ohrozoval chodcov. Jej súčasná renovácia je výsledkom ročného vyjednávania súčasného vedenia mestskej časti s BPMK a mestom Košice. Starosta mestskej časti pri tejto príležitosti vyjadril mestu i bytovému podniku poďakovanie za poskytnuté finančné prostriedky i súčinnosť.

viac
[Uskutočnilo sa ďalšie rokovanie so spoločnosťou ODEKO]
08.09.2021

V utorok 7. septembra sa opäť stretli za rokovacím stolom starosta mestskej časti, poslanci a zástupcovia spoločnosti ODEKO. Obe strany sa neustále snažia hľadať riešenia, ktoré by mestskej časti pomohli  v uspokojení nárokov spoločnosti ODEKO za 4 stavby na Berlínskej ulici, na ktorých sú parkovacie miesta. Za rokovacím stolom opäť chýbali zástupcovia mesta Košice. Starosta mestskej časti Miloš Ihnát zdôraznil, že na vyriešenie problému je úzka spolupráca s mestom Košice nevyhnutná.

viac
[Via Litera, od písmena k písaniu]
07.09.2021

Knižnica pre mládež mesta Košice a Rotary Klub Košice vyhlasujú literárnu súťaž o cenu Petra Raševa. Súťaž je určená študentom stredných škôl a druhého stupňa osemročných gymnázií a ponesie názov Via Litera.

Via Litera bude prezentáciou názorov mladých na aktuálne dianie

Čo je potrebné o novej súťaži ešte vedie?

Kto vyberie víťazov?


viac
[Pracujeme na skvalitňovaní športovísk]
30.08.2021

V pondelok 30. augusta sa uskutočnilo stretnutie zástupcov mestskej časti, mesta Košice i ZŠ Bruselská 18 o ďalšom využívaní športovísk v športovom areáli na Bruselskej ulici. Cieľom je priniesť do mestskej časti a zatraktívniť pre verejnosť športy ako florbal a hokejbal.  O konkrétnych zmenách a vylepšeniach bude mestská časť aktuálne informovať.

viac
Stránka / 14        nasledujúce