Marec 2019

Stránka / 2        nasledujúce
[Starosta poďakoval učiteľom]
28.03.2019

Pri príležitosti Dňa učiteľov prijal včera 27. marca 2019 starosta Miloš Ihnát riaditeľov všetkých škôl a školských zariadení v mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce, aby vyjadril úctu a úprimné poďakovanie  všetkým učiteľom za vykonávanie jednej z najušľachtilejších profesií. Na slávnostné stretnutie prijala pozvanie aj viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová.

viac
[INMEDIA plní svoje sľuby]
20.03.2019

K spoločnému stolu si dnes opäť sadli starosta mestskej časti Miloš Ihnát a konateľ spoločnosti INMEDIA, aby zhodnotili memorandum, ktoré bolo podpísané pri začatí stavby skladovej haly na Ázijskej triede. Konateľ spoločnosti Miloš Kriho starostu informoval, že v súčinnosti s mestom Košice zrealizuje výstavbu 16 - tich parkovacích miest pre potreby obyvateľov mestskej časti,

viac
[Poradťe sa o svojich právnych problémoch s odborníkmi]
14.03.2019

Pozývame všetkých, ktorí potrebujú poradiť s problémom exekúcií a vymáhania pohľadávok na diskusiu s odborníkmi v rámci cyklu Právo v praxi. Diskutovať s vami budú odborníčky z Centra správnej pomoci Košice. Bližšie informácie nájdete na priloženom obrázku.

viac
[Deň pre sídlisko]
06.04.2019

Upracme Košice - upracme sídlisko Ťahanovce! Mestská časť organizuje podujatie, počas ktorého budú dobrovoľníci z občianských združení a spolkov, seniori i všetci obyvatelia sídliska Ťahanovce realizovať očistu okolia lesoparku, Saharu, i verejné priestranstvá v okolí bytových domov. Dobrovoľnícke podujatie zastrešuje starosta mestskej časti a zástupca starostu a firma KOSIT. Deň predtým sa dobrovoľníckej akcie pre skrášlenie sídliska zúčastnia aj zamestnanci miestneho úradu a členky Združenia žien Slovenska Košice. Pozývame všetkých na DEŇ PRE SÍDLISKO!

viac
[V materskej škole sa čítalo, spievalo i tancovalo]
12.03.2019

Včera, 11.3.2019 navštívil starosta mestskej časti Miloš Ihnát spolu s prednostkou miestneho úradu Beátou Zemkovou materskú školu na Budapeštianskej 1. Priniesli deťom darček v podobe knižky, z ktorej úryvky deťom prečítali. Mimoriadne príjemnú a milú atmosféru, ktorú hosťom pripravili škôlkári spolu s pedagógmi a personálom, doplnilo aj vystúpenie speváckej skupiny Klubu seniorov.

viac
[Mestskú časť navštívili poslanci národnej rady]
11.03.2019

 V piatok 8. marca 2019 podvečer privítal starosta  Miloš Ihnát na pôde mestskej časti poslancov Národnej rady SR za OĽANO, medzi ktorými boli aj experti na otázky, ktoré sa bytostne týkajú našej mestskej časti. Delegáciu pod vedením Veroniky Remišovej sprostredkovala naša obyvateľka a bývalá poslankyňa miestneho zastupiteľstva a dnes  členka Klubu OĽANO v Národnej rade Slovenskej republiky Elena Červeňáková.  S hosťami vedenie mestskej časti rokovalo predovšetkým o probléme nevysporiadaných vzťahov k pozemkom, na ktorých stojí sídlisko. 

viac
[Zmena cestovného poriadku na linke 25]
06.03.2019

Dopravný podnik mesta Košice oznamuje, že od 1.4.2019mení cestovný poriadok a trasu linky č. 25 tak, že bude obsluhovať aj zastávku "Budapeštianska" v MČ Košice-Sídlisko Ťahanovce.. Zastávka Budapeštianska sa tak stane východzou i konečnou zastávkou každého spoja linky č. 25. K tejto úprave došlo na základe stretnutia starostov mestských častí Košice-Ťahanovce a Košice-Sídlisko Ťahanovce s generálnym riaditeľom DPMK, a.s., na ktorom boli vznesené požiadavky aj na úpravu tejto linky.

viac
[Mestská časť prijme pracovníka na oddelenie výstavby]
05.03.2019

Mestská časť zverejňuje informáciu o voľnom pracovnom mieste s nástupom od apríla 2019 na pozíciu : odborný referent na oddelení výstavby a životného prostredia

 
viac
[Stĺpiky na Juhoslovanskej ulici zredukovali]
04.03.2019

Tak, ako starosta mestskej časti Miloš Ihnát sľúbil, dnes pracovníci mestskej časti zrealizovali vypílenie niekoľkých stĺpikov spred blokov na Juhoslovanskej ulici, ktoré bránili prístupu k vchodom v prípade sťahovania alebo vjazdu záchranných vozidiel. Prázdne miesta sú dokreslené žltou čiarou, čo znamená, že priestor nie je možné využívať na parkovanie. 

viac
Stránka / 2        nasledujúce