Jún 2019

Stránka / 2        nasledujúce
[Predstavujeme novovzniknutý poslanecký klub pri miestnom zastupiteľstve]
28.06.2019

Na poslednom zasadnutí miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice- Sídlisko Ťahanovce, ktoré sa konalo v stredu 26. Júna 2019, skupina poslancov ohlásila vznik poslaneckého klubu s názvom Ťahanovský poslanecký klub. 

viac
[SHMÚ vyhlásil výstrahu 2. stupňa pre Košice]
..

Pripravme sa na vysokú teplotu ovzdušia. Na dnes vyhlásil SHMÚ výstrahu 2. stupňa pre mnohé okresy na Slovensku, medzi iným aj pre Košice. 

viac
[Seniorom sa rozšírili možnosti spoločného stravovania]
25.06.2019

Dobrou správou pre  seniorov je,  že mestská časť Košice-Sídlisko Ťahanovce  pre nich od polovice júna rozšírila možnosti spoločného stravovania  formou poskytovania obedov v zariadeniach spoločného stravovania. Poskytovanie obedov je od polovice júna zabezpečené  aj v Jedálni Vojvodská na Vojvodskej ulici č. 5, Košice.

viac
[Rokovali o projekte terénnej sociálnej práce]
21.06.2019

Aktivita Miloša Ihnáta v oblasti starostlivosti o sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľov pokračovala dnes stretnutím s regionálnou koordinátorkou Národného projektu terénnej sociálnej práce Mgr. Agátou Čisárovou. 

viac
[Odmena pre školákov - vesmírne divadlo]
20.06.2019

Milí školáci, vážení rodičia,
na utorok 25.6.2019 pripravila mestská časť Košice-Sídlisko Ťahanovce na návrh pani poslankyne Slivenskej ako odmenu za úspešný školský rok pre žiakov prehliadku Vesmírneho divadla v prenosnom planetáriu. K dispozícii bude v malej telocvični ZŠ Belehradská.

viac
[Súťaž o najkrajšiu predzáhradku]
19.06.2019

Mestská časť Košice-Sídlisko Ťahanovce vyhlasuje súťaž   "O najkrajšiu predzáhradku" v mestskej časti. Päťčlenná hodnotiaca komisia zložená z pracovníkov Správy mestskej zelene Košice, miestneho úradu, poslancov a členov komisie komunitného rozvoja a kultúry, vyberie 6 najkrajších a  obyvatelia, ktorí starostlivosť  o vyhodnotenú záhradku zabezpečujú, získajú poukážku na nákup záhradkárskych potrieb, zeminy alebo výsadbového materiálu v hodnote 50 €. 

viac
[Budúci prváci sa lúčili so škôlkou]
17.06.2019

So škôlkou sa v piatok 14. júna 2019 lúčili budúci školáci z Materskej školy na Budapeštianskej 1 a Viedenskej 34. Bolo to  vo veľkom štýle. Vyobliekaní v absolventských talárikoch si prišli prevziať medailu rovno z rúk starostu mestskej časti. Spolu s nimi na miestny úrad zavítali aj ich rodičia.

viac
[Na Svetový deň darcov krvi SČK udeľoval plakety]
17.06.2019

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi boli v piatok 14. júna 2019 Slovenským červeným krížom ocenení darcovia bronzovými,striebornými a zlatými Jánskeho plaketami. Bol medzi nimi aj starosta Miloš Ihnát,ktorý získal striebornú plaketu.

viac
[13. olympiáda detí predškolského veku na sídlisku Ťahanovce]
11.06.2019

Už po 13. raz zaznela olympijská hymna, zapálil sa olympijský oheň a zaviala olympijská vlajka na školskom dvore MŠ Belehradská 6, kde súťažilo 11. júna 2019 osem škôlkárskych športových družstiev v rôznych športových disciplínach.

viac
[Bikesharing už aj na Ťahanovciach]
11.06.2019

Od dnešného dňa funguje aj v mestskej časti bikesharing, ktorý v meste Košice zaviedla spoločnosť Antik. Postupne zverejníme stanovištia, na ktorých budú bicykle uložené, nakoľko je predpoklad, že vzhľadom na to, že je mestská časť Košice-Sídlisko Ťahanovce na kopci, použitie bicyklov z MČ do mesta bude pre obyvateľov výhodnejšie, naspäť na stanovištia by mali byť v prípade potreby bicykle dovezené. O podrobnostiach budeme informovať.

viac
Stránka / 2        nasledujúce