Aktuality

<< PRÍSTUP K STARŠÍM AKTUALITÁM A OZNAMOM CEZ PONUKU VĽAVO 

Stránka / 7        nasledujúce
[Pribudlo srdce na zber plastových vrchnákov]
20.11.2020

Publikoval: Janka Rajňáková
Srdce - symbol lásky a pomoci. Dnes aj do našej mestskej časti jedno také pribudlo. Osadené je v blízkosti miestneho úradu. Je síce kovové a zatiaľ prázdne, ale už onedlho ho dobrí ľudia naplnia vrchnáčikmi. Odkrútiť z fľaše pred vyhodením vrchnák, odložiť ho do misky alebo vedierka, a potom zaniesť na zberné miesto…to naozaj nič nestojí. Ale znásobené to znamená veľa. Pre mnohých zlepšené zdravie. Pre niektorých dokonca záchranu života…

viac
[Oznam o opravách na Juhoslovanskej 7 až Varšavskej 16]
10.11.2020

Publikoval: Janka Rajňáková
Vážení obyvatelia,

oznamujeme Vám, že od stredy  11.11.2020 (7:00 hod.) bude prebiehať kompletná rekonštrukcia komunikácie pred bytovými domami Juhoslovanská 7 a 5 v pokračovaní  až po Varšavskú 19 - 16. V súvislosti s tým Vás žiadame, aby ste od  vyššie uvedeného dátumu a času až do ukončenia prác neparkovali a ani nevstupovali svojimi automobilmi na uvedenú cestnú komunikáciu. Komunikácia bude kompletne uzavretá. Predpokladaný termín ukončenia prác je 27.11.2020. Za pochopenie ďakujeme.
Mgr. Ing. Miloš Ihnát, starosta

viac
[Milí Ťahanovčania, zvládli sme to !]
03.11.2020

Publikoval: Janka Rajňáková 
Zvládli sme to, aj keď termín bol šibeničný, aj keď vŕzgala koordinácia, aj keď sme boli do poslednej chvíle všetci v napätí, či áno alebo nie.
Zvládli sme to, lebo aj my – Vaša samospráva a Vaši úradníci - sme cítili zodpovednosť za to, aby logisticky tak náročná akcia dopadla pre Vás – našich obyvateľov čo najkvalitnejšie a najbezpečnejšie.
Zvládli sme to aj vďaka Vašej zodpovednosti. Tak, ako to skonštatovala aj naša pani prezidentka,  „zaslúžite si uznanie, že v tejto neľahkej a emóciami nabitej dobe ste ukázali príkladné správanie a zvládli ste aj niekoľkohodinové čakanie bez konfliktov, so vzájomnou podporou a úctou“...

viac
[Oznam o opravách na Pekinskej 11 - 17]
23.10.2020

Vážení obyvatelia,
oznamujeme Vám, že od štvrtku,  22.10.2020 (7:30 hod.) prebieha kompletná rekonštrukcia komunikácie pred bytovými domami Pekinská 11 – 17 vrátane riešenia jej odvodnenia. V súvislosti s tým Vás žiadame, aby ste od  vyššie uvedeného dátumu až do ukončenia prác neparkovali a ani nevstupovali svojimi automobilmi na cestnú komunikáciu pred bytovými domami Pekinská 11 – 17 a na priľahlé parkovisko z polovegetačných tvárnic. Predpokladaný termín ukončenia prác je 16.11.2020. Za pochopenie ďakujeme.

viac
[Celoslovenská výtvarná súťaž: Rodina bez cigariet 9.ročník]
21.10.2020
Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok
2020/2021 ročník výtvarnej ďalší súťaže: Rodina bez cigariet 9. ročník.
Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné témy:
            - zdravý životný štýl
            - ako chcem tráviť voľný čas
            - prezentovať negatívny postoj k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam
           V tomto ročníku, sú 2 kategórie pre žiakov ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska,
s najvyšším množstvom výherných cien v histórii súťaže – dotykové telefóny,
„chytré“ hodinky, fitnes náramok, powerbanky,  USB disky, trička s potlačou vlastnej
práce.
viac
[ADOPTUJ SI CHODNÍK !]
20.10.2020

Mesto Košice prichádza s novinkou, vďaka ktorej si budete môcť adoptovať kus chodníka a za finančnú odmenu vykonávať ručné dočisťovanie.Ak máte čas a dobrú kondíciu môžete si od 15. novembra do 31. marca finančne prilepšiť a spojiť zárobok so zdravým pohybom na čerstvom vzduchu. Brigáda je vhodná pre zdatných seniorov i študentov, ktorým neprekáža ranné vstávanie.

 

 

viac
[Primátor z dôvodu COVID-19 odporúča zavrieť kluby dôchodcov]
05.10.2020

Primátor mesta Košice na základe Príkazu primátora mesta č. 19/2020 na vykonanie záchranných prác počas vyhlásenej mimoriadnej situácie s účinnosťou od 1.1.2020
odporúča:

  • zatvoriť kluby, združenia seniorov a iné spoločenské zariadenia seniorov
  • základe vývoja situácie upraviť návštevy v zariadeniach sociálnych služieb
viac
[Pošta Košice 13 mení hodiny pre verejnosť]
28.09.2020

S účinnosťou od 1.10.2020 bude na Pošte Košice 13 realizovaná zmena hodín pre verejnosť. Dôvodom je zmena organizácie práce a zefektívnenie pracovného času zamestnancov.
Menia sa hodiny určené pre verejnosť v sobotu, kde po zmene bude čas vyhradený na služby verejnosti od 8.00 do 11.00 hod. Ostatné časy zostávajú v platnosti. 

V prípade otázok môžete kontaktovať poštu na č. 055/ 681 32 62.

viac
Stránka / 7        nasledujúce