Aktuality

<< PRÍSTUP K STARŠÍM AKTUALITÁM A OZNAMOM CEZ PONUKU VĽAVO 

Stránka / 13        nasledujúce
[Začala prvá etapa renovácie pasáže pri zdravotnom stredisku]
08.09.2021

Pasáž pred zdravotným strediskom na Budapeštianskej ulici bola v posledných rokoch v žalostnom stave, ktorý  ohrozoval chodcov. Jej súčasná renovácia je výsledkom ročného vyjednávania súčasného vedenia mestskej časti s BPMK a mestom Košice. Starosta mestskej časti pri tejto príležitosti vyjadril mestu i bytovému podniku poďakovanie za poskytnuté finančné prostriedky i súčinnosť.

viac
[Uskutočnilo sa ďalšie rokovanie so spoločnosťou ODEKO]
08.09.2021

V utorok 7. septembra sa opäť stretli za rokovacím stolom starosta mestskej časti, poslanci a zástupcovia spoločnosti ODEKO. Obe strany sa neustále snažia hľadať riešenia, ktoré by mestskej časti pomohli  v uspokojení nárokov spoločnosti ODEKO za 4 stavby na Berlínskej ulici, na ktorých sú parkovacie miesta. Za rokovacím stolom opäť chýbali zástupcovia mesta Košice. Starosta mestskej časti Miloš Ihnát zdôraznil, že na vyriešenie problému je úzka spolupráca s mestom Košice nevyhnutná.

viac
[Via Litera, od písmena k písaniu]
07.09.2021

Knižnica pre mládež mesta Košice a Rotary Klub Košice vyhlasujú literárnu súťaž o cenu Petra Raševa. Súťaž je určená študentom stredných škôl a druhého stupňa osemročných gymnázií a ponesie názov Via Litera.

Via Litera bude prezentáciou názorov mladých na aktuálne dianie

Čo je potrebné o novej súťaži ešte vedie?

Kto vyberie víťazov?


viac
[Pracujeme na skvalitňovaní športovísk]
30.08.2021

V pondelok 30. augusta sa uskutočnilo stretnutie zástupcov mestskej časti, mesta Košice i ZŠ Bruselská 18 o ďalšom využívaní športovísk v športovom areáli na Bruselskej ulici. Cieľom je priniesť do mestskej časti a zatraktívniť pre verejnosť športy ako florbal a hokejbal.  O konkrétnych zmenách a vylepšeniach bude mestská časť aktuálne informovať.

viac
[Vatrička sa rozhorí v sobotu 28. augusta]
24.08.2021

Tretí ročník podujatia s názvom Vatrička pripravuje mestská časť za výdatnej pomoci sponzorov na 28.. augusta 2021. Uskutoční sa v priestoroch lesoparku nad Hanojskou ulicou. Začína sa o 15.00 zábavným programom pre deti, o 17.00 pokračuje program pre dospelých s DJ Robom - M a skipinou ROBI-M a kultúrnym programom. Večer o 19. hod. bude slávnostne zapálená vatra. 

viac
[Letná korčuľovačka v Aréne sršňov]
09.08.2021
Po takmer dvojročnej prestávke spôsobenej pandemicku situáciou Vás opäť, milí Ťahanovčania, pozývame do Arény sršňov na na ďalšiu hodinovú korčuľovačku zdarma.
V sobotu 14.8.2021 od 13.30 do 14.30. Tretina ľadu bude vyhradená pre tých, ktorí si chcú zahrať hokej.
Príďte sa schladiť v horúcich letných dňoch na ľadovú plochu!
viac
[Jazda zručnosti štartuje v nedeľu 8.8.2021]
06.08.2021
V nedeľu 8. augusta 2021 pri OC METRO odštartuje tretí ročník Jazdy zručnosti na sídlisku Ťahanovce.
V prípade záujmu sa neváhajte prihlásiť prostredníctvom webovej stránky www.pdautosport.com , kde získate všetky potrebné informácie.
viac
[Slávnostné odovzdanie ŽIHADIELKA verejnosti bude 16. augusta]
05.08.2021

Mestská časť pozýva deti a ich rodičov na oslávenie úspechu v hlasovacej súťaži spoločnosti LIDL Slovakia o nové detské ihrisko. Okrem pestrej palety hracích prvkov na ihrisku Žihadielko sa  deti zabavia  aj s kúzelníkom Gabim,  zaznejú veselé pesničky a rozdávať sa budú aj sladkosti. To všetko v pondelok 16. augusta 2021 na slávnostnom odovzdaní ihriska Žihadielko na Sofijskej ulici verejnosti.
 

viac
[Pripravujeme ďalší ročník podujatia VATRIČKA]
02.08.2021

U po tretí raz sa v réžii aktuálneho vedenia ťahanovskej samosprávy rozhorí VATRIČKA.  Stane sa tak v sobotu 28. augusta. 2021.Podujatie sa bude konať tak, ako po minulé roky, v lesoparku nad Hanojskou ulicou. Začína po 15. hodine a na svoje si prídu všetky vekové skupiny. Pre deti je pripravený zábavný program so súťažami, Usmievankou, skákacím hradom a maľovaním na tvár. Pre dospelých, bude pripravená skvelá hudba (DJ ROBO), ako aj kultúrny program a vystúpenie kapely ROBI-M. K tomu občerstvenie a tombola. Bodkou podujatia bude zapálenie vatry. Srdečne pozývame všetkých Ťahanovčanov na príjemné strávenie posledného augustového sobotného popoludnia.

viac
[Riešením pre sídlisko Ťahanovce je zámena pozemkov, hovorí ODEKO]
28.07.2021

Seriál rokovaní samosprávy s developerskou spoločnosťou ODEKO mal v stredu 28. júla 2021 ďalšie pokračovanie. Cieľom posledného stretnutia bolo podľa slov starostu mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce, ktorý stretnutie inicioval, riešiť spory, ktoré  má mestská časť s ODEKO-m , ako aj presvedčiť mesto Košice k jednoduchým pozemkovým úpravám, ktoré by umožnili investorovi pokračovať v prípravách na územné konanie v prospech výstavby parkovacieho domu na Berlínskej ulici. Z diskusie, na ktorej sa zúčastnili zástupcovia spoločnosti ODEKO, mesta Košice, ako aj

viac
Stránka / 13        nasledujúce