Aktuality

<< PRÍSTUP K STARŠÍM AKTUALITÁM A OZNAMOM CEZ PONUKU VĽAVO 

Stránka / 4        nasledujúce
[Pozývame Vás na fašiangové poľovnícke hody]
23.02.2019

Poľovnícke združenie Lovena venovalo časť úlovku z nedávnej poľovačky v mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce aj Ťahanovčanom. V sobotu 23. februára 2019 o 13.30  v športovom areáli Olympia tak budú prvé ťahanovské poľovnícke hody.

viac
[Prihlásil sa ďalší investor]
07.02.2019

Starostovi mestskej časti Milošovi Ihnátovi sa ohlásil investor, ktorý má záujem na jednej z vybraných lokalít vybudovať parkovací dom. Na spoločnom stretnutí, ktoré sa konalo 7.2.2019 , jeho zástupca informoval o tom, že už dvakrát prebehlo stretnutie s bývalým vedením mestskej časti, avšak bez výstupov. 

viac
[Starosta prisľúbil pomoc v riešení problému matky s handicapovaným dieťaťom]
06.02.2019

Starosta mestskej časti Miloš Ihnát zvolal na dnes 6.2.2019 stretnutie zástupcov SBD I, aby pomohol s riešením ťažkej životnej situácie matky s postihnutým dieťaťom, ktorá potrebuje k bytovému domu, v ktorom vlastní byt, vybudovať prístupovú rampu. 

viac
[Riešili bezpečný príchod detí do školy]
06.02.2019

Dopravná situácia na medziblokových komunikáciách na sídlisku Ťahanovce je neúnosná a stále viac ohrozuje chodcov. Starosta mestskej časti Miloš Ihnát zvolal 6.2.2019 stretnutie , na ktorom sa riešil aktuálne najvypuklejší problém na chodníku smerujúcom z Juhoslovanskej ulice k Základnej škole Belehradská 21.

viac
[Na sídlisku pribudnú ďalšie bezpečnostné kamery]
04.02.2019

Bezpečnosť na sídlisku patrí medzi priority súčasnej samosprávy. Podľa slov starostu mestskej časti Miloša Ihnáta, ktorý viedol rokovanie so zástupcami mestskej polície v pondelok 4. februára 2019, pribudnú na sídlisko ďalšie bezpečnostné kamery. Mestská časť ich má v súčasnosti 5. Dve sú umiestnené v hornej časti  sídliska (Čínska, Hanojská), ďalšie sú na Európskej triede, Varšavskej a Budapeštianskej ulici. 

viac
[Starosta vymenoval svojho zástupcu a prednostku miestneho úradu]
01.02.2019

Starosta mestskej časti Miloš Ihnát 1.2.2019 vymenoval zástupcu starostu mestskej časti. Stal sa ním poslanec Miroslav Janitor. Starosta zároveň vymenoval prednostku miestneho úradu JUDr. Beátu Zemkovú, ktorá dnešným dňom preberá riadenie miestneho úradu.

viac
[Samospráva požiadala o pomoc v riešení parkovania METRO]
29.01.2019

Na pracovnom rozhovore sa  29. januára 2019 stretli starosta mestskej časti Miloš Ihnát s riaditeľom predajne spoločnosti Metro Cash & Carry SR Rastislavom Kaščákom, aby si vysvetlili možnosti prispenia spoločnosti Metro k riešeniu kalamitnej situácie v parkovaní na sídlisku Ťahanovce. Starosta mestskej časti prezentoval záujem o zhruba 50 parkovacích miest na plochách parkoviska spoločnosti Metro

viac
[Riešili problém s prevádzkou v pasáži]
29.01.2019

Za začiatok mediačného konania bolo možné považovať 28.1.2019 úvodné stretnutie starostu mestskej časti Miloša Ihnáta so zástupcami vlastníkov bytov v bytovom dome na Budapeštianskej č.2 a konateľkou spoločnosti ŠARIŠČAN s.r.o., ktorá prevádzkuje pohostinské zariadenie Reštaurácia u Katky. Prítomní prerokovali dlhotrvajúci problém zníženia komfortu bývania nad prevádzkou. Riešenie problému nie je jednoduché a určite si vyžiada ďalšiu komunikáciu dotknutých strán.

viac
[Spoločnosť LIDL je v otázke parkovania ústretová]
28.01.2019

Na pozvanie starostu mestskej časti Miloša Ihnáta sa v podndelok 28.januára 2019 uskutočnilo stretnutie vedenia mestskej časti so zástupcami spoločnosti LIDL. Predmetom rozhovoru  bola spolupráca oboch strán pri zabezpečení komfortu nakupovania  a parkovania v OC LIDL na sídlisku Ťahanovce. Zástupcovia predajcu ubezpečili starostu mestskej časti, že LIDL má záujem vyjsť v ústrety obyvateľom sídliska Ťahanovce

viac
[Hon na diviaky bol úspešný]
..
Máme  za sebou akciu hon a lov diviakov pri  sídlisku  Ťahanovce v katastrálnom území Nové Ťahanovce na nepoľovných plochách. Akcia bola úspešná - 12 zastrelených diviakov. Situácia s ich výskytom by sa mala upokojiť. 
viac
Stránka / 4        nasledujúce